• Category Private houses
  • Country Poland
  • City Łódź

Nowoczesny dom zaprojektowany przez Jolantę Kolendę, współwłaścicielkę biura projektowego JSK Studio zlokalizowany jest na obrzeżach Łodzi. Stolarkę okienno-drzwiową wykonała firma Zimny Sp. z o.o. 


Obiekt przyciąga wzrok ciekawą architekturą.

Prawdziwe piękno domu przejawiające się wielkogabarytowymi przeszkleniami nie jest jednak bezpośrednio widoczne od strony drogi, dzięki czemu użytkownicy domu mogą czuć się swobodnie i cieszyć się pięknym widokiem na ogród.

Wejściowe drzwi panelowe z doświetlem bocznym skonstruowano na bazie systemu TM 102HI Prestige. Ich minimalistyczny design nadaje stylowego charakteru całemu budynkowi. Okna w całym domu wykonano na bazie systemu TM 77HI. Ich cechą charakterystyczną jest rozwiązanie ukrytego skrzydła, dzięki któremu konstrukcja z pozoru wygląda, jakby nie było możliwości jej otwarcia. Nietypową konstrukcją w projekcie jest wąskie okno na parterze budynku, dopełnione świetlikiem otwieranym uchylnie, w ramach którego zastosowano ukryty siłownik. Okna na piętrze budynku, zarówno od frontu jak i od tyłu okala całoszklana balustrada systemu BA 50.


Prawdziwą ozdobą domu, która równocześnie gwarantuje napływ światła słonecznego do wszystkich pomieszczeń, jest narożna szklana fasada wykonana na bazie topowego systemu Yawal FA 50N.

Do skonstruowania drzwi tarasowych wykorzystano z kolei system DP 180, który zapewnia praktycznie bezprogową zabudowę ułatwiającą przemieszczanie się. 


Photo gallery