• Kategoria Domy jednorodzinne
  • Kraj Polska
  • Miasto Łódź

Dom wykonany został w charakterze nawiązującym luźno do stylu prowansalskiego.

Połączenie szarej cegły z jasnym drewnem nadaje mu ciepła i elegancji.

Wejście do budynku zdobią drzwi panelowe systemu TM 102HI Prestige z imponującym doświetlem bocznym. W drzwiach zastosowano zasuwnicę elektryczną zintegrowaną ze skanerem linii papilarnych, tego typu rozwiązania wpisują się w ideę inteligentnego domu oraz eliminują problemy związane z zagubionymi kluczami.


Umieszczona od strony frontowej obszerna witryna została wykonana na bazie systemu TM 82W HI.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość szklenia konstrukcji od zewnątrz bez konieczności wnoszenia ciężkich przeszkleń do wnętrza budynku. Takie ułatwienia montażowe szczególnie cenią sobie firmy wykonawcze, w tym wypadku przedsiębiorstwo Zimny Sp. z o.o. Okna w budynku wykonano w oparciu o system okienno-drzwiowy TM 102HI. Wszystkie konstrukcje w domu zostały wyposażone w żaluzje elewacyjne, które zapewniają użytkownikom komfort i prywatność.


W inwestycji wykonano pięć konstrukcji przesuwnych bazujących na systemie DP 180.

Całkowita szerokość ciągu przeszkleń zlokalizowanych w części tarasowej wynosi ok. 11 m. Ciężar jednego skrzydła drzwi przesuwnych wyniósł 400 kg, a największego przeszklenia stałego blisko 660 kg. Do sterowania procesem otwierania i zamykania konstrukcji tarasowych wykorzystano automat marki Siegenia pozwalający na integrację z takimi urządzeniami jak tablet lub smartfon.


Galeria zdjęć