O firmie

Yawal S.A.  należy do czołówki dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce.

Swoją pozycję zawdzięcza doświadczeniu zdobytemu podczas ponad 30 lat istnienia oraz szerokiej gamie innowacyjnych rozwiązań.

Systemy przedsiębiorstwa to przyjazne dla środowiska, energooszczędne konstrukcje przeznaczone do budowy okien, drzwi, fasad, ścian działowych i osłonowych, ogrodów zimowych, świetlików, balustrad oraz osłon przeciwsłonecznych. Wymagania stawiane współczesnej architekturze bardzo szybko ulegają zmianie, dlatego oprócz standardowej gamy systemów aluminiowych znajdujących się w katalogu firmy, Yawal S.A. oferuje również możliwość tworzenia na zamówienie unikalnych rozwiązań konstrukcyjnych przeznaczonych do implementacji zarówno w budownictwie komercyjnym, przemysłowym, jak i mieszkaniowym.

Systemy spółki trafiają na rynki całej Europy. Obecnie do grona partnerów i klientów Yawal S.A. należy kilkaset podmiotów krajowych i zagranicznych. Główna siedziba firmy wraz z halami produkcyjnymi znajduje się w Herbach koło Częstochowy.

Najwyższą jakość wyrobów spółki gwarantują wysokiej klasy zespół specjalistów oraz stale modernizowany, nowoczesny park maszynowy Grupy Yawal:

  • 4 linie do produkcji profili aluminiowych,
  • magazyn wysokiego składowania,
  • w pełni zautomatyzowana pionowa lakiernia proszkowa.

Dzięki realizacji całego procesu produkcyjnego w ramach Grupy Yawal przedsiębiorstwo cechuje pełna niezależność oraz elastyczność rynkowa. 

Zarząd

Karolina Mzyk-Callias

Prezes Zarządu

Karolina Mzyk-Callias pełni funkcję CEO Grupy Yawal od roku 2022.

Jako drugie pokolenie właścicieli Yawal, Pani Karolina Mzyk-Callias kontynuuje dziedzictwo stworzone przez ojca, który założył firmę ponad 30 lat temu w 1989 roku. Kontynuując silne zaangażowanie rodziny Mzyk, Pani Karolina w roku 2019 założyła i uruchomiła Yawal USA, amerykańską siedzibę firmy. Yawal USA obsługuje obecnie klientów z sektora budowlanego, oferując wysokowydajne, energooszczędne i nowoczesne okna oraz drzwi.

Przed rozpoczęciem pracy w Yawal, Pani Karolina Mzyk-Callias pracowała w Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie zdobyła bogate doświadczenie w zakresie globalnej gospodarki i zrównoważonego rozwoju, rozwijając politykę i zarządzając globalnymi programami partnerskimi w wielu krajach świata, współpracując z rządami i przedsiębiorstwami w zakresie planowania i wdrażania Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Pani Karolina Mzyk uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie w Yorku, UK, dyplom podyplomowy na Uniwersytecie w Cambridge, UK oraz otrzymała Executive MBA w NYU Stern School of Business, USA.

Artur Depta

Wiceprezes Zarządu

Z Grupą Yawal związany od 2019 roku.

Swoją karierę zawodową zaczynał w bankowości, gdzie spędził 10 lat, pracując w Euro Banku i PKO BP. W latach 2006-2018 był związany z Grupą Ferro, w której pełnił funkcję Dyrektora Finansowo-Administracyjnego oraz Wiceprezesa Zarządu. Zasiadał również w Radach nadzorczych Novaservis spol. Sro oraz Yuhuan AMG Just Valve. Posiada tytuł MBA Oxford Brookers University, Wyższej Szkoły Zarządzania – The Polish Open University.

Historia

Tak zaczynaliśmy

 

Ponad 30 lat temu, we wrześniu 1990 r. Firma YAWAL - jako jedna z pierwszych w kraju - rozpoczęła produkcję stolarki aluminiowej z profili termoizolowanych sprowadzanych z Europy Zachodniej. Pierwsza partia profili YAWAL System pojawiła się na rynku już w 1993 roku.

YAWAL rozwijał się od tego momentu bardzo szybko - powstała malarnia, wydział mostka termicznego, uruchomiona została produkcja akcesoriów systemowych. Z producenta stolarki aluminiowej YAWAL przekształcał się w przedsiębiorstwo systemowe posiadające w swojej ofercie materiał do produkcji, nowoczesne technologie, usługi szkoleniowe wraz z programami komputerowymi oraz profesjonalną, niezbędną montowniom pomoc do produkcji stolarki aluminiowej.

 • 1990

  Powstanie PPH Yawal.

  Firma YAWAL - jako jedna z pierwszych w kraju - rozpoczęła produkcję stolarki aluminiowej z profili termoizolowanych sprowadzanych z Europy Zachodniej. Wkrótce pojawiły się ambitne plany i rozpoczęto przygotowania do opracowania i uruchomienia produkcji własnego, polskiego systemu profili aluminiowych.

 • 1991

  Początek działalności Yawal System Sp. z o.o.

 • 1993

  Produkcja pierwszego, oryginalnego systemu Yawal.

   

 • 1996

  Zakończenie przekształceń Grupy kapitałowej Yawal. Powołanie do życia Yawal S.A. 

  W roku 1996 podjęto uchwałę w sprawie zmiany formy prawnej Firmy. Od tej pory YAWAL Spółka Akcyjna kontynuuje rozwijaną przez 20 lat działalność jej poprzedników - założonego w 1990 roku Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego YAWAL oraz powstałej w 1991 roku firmy YAWAL System Sp. z o.o.

 • 1997

  Zakończenie budowy nowej siedziby w Herbach.

  W lipcu 1997 roku, w nowym budynku w Herbach powstały przestronne hale magazynowe, uruchomiona została wysokowydajna malarnia proszkowa wyposażona m.in. w nowoczesną oczyszczalnię ścieków. Już wtedy Yawal S.A. szczególnie dbał o ochronę środowiska.

 • 1998

  Powstanie zakładu wyciskania profili aluminiowych w Dąbrowie Górniczej.

 • 2007

  Otwarcie nowoczesnej tłoczni w Herbach.

  Zakończenie budowy nowej inwestycji rozpoczętej w 2006 roku.

 • 2010

  Uruchomienie linii lakierniczej w układzie pionowym.

 • 2011

  Budowa magazynu wysokiego składowania, wydziałów obróbki mechanicznej i prefabrykacji.

 • 2018

  Budowa nowego magazynu w Dąbrowie Górniczej. 

 • 2020

  Jubileusz 30-lecia. Powstanie innowacyjnego systemu Moreview. 

 • 2021

  Zakup kompletnej linii do wyciskania profili aluminiowych

  Grupa Yawal podjęła decyzję o zakupie kompletniej linii do wyciskania profili aluminiowych. Nowa linia produkcyjna została uruchomiona 10 maja co wpłynęło na zwiększenie mocy produkcyjnych Grupy Yawal o 25%. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na profile aluminiowe i na potrzeby klientów Grupy Yawal. 

 • 2022

  Karolina Mzyk–Callias obejmuje stanowisko Prezesa spółki Yawal S.A.

  Jako drugie pokolenie właścicieli Yawal, Pani Karolina Mzyk-Callias podjęła decyzję o tym, aby osobiście kierować spółką Yawal S.A.
  Będąc jednocześnie właścicielem i Prezesem Yawal S.A. zapewnia organizacji szybkość i sprawczość na najwyższym poziomie.

   

 • Nadajemy realny kształt marzeniom.

  Dbając o środowisko tworzymy kompleksowe rozwiązania aluminiowe, zapewniające komfort i bezpieczeństwo.
 • Będąc cenionym ekspertem w branży aluminiowej chcemy być partnerem w zakresie innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań, zapewniając najlepszą obsługę Klienta.
  • Doświadczenie
  • Profesjonalizm
  • Zaangażowanie
  • Orientacja na klienta
  • Ekologia
  • Innowacyjność

Grupa Yawal

Yawal S.A.

Yawal S.A. specjalizuje się w produkcji i dystrybucji architektonicznych systemów profili aluminiowych.

ul. Lubliniecka 36, 42-284 Herby
e-mail: yawal@yawal.com

www.yawal.com

Final S.A.

Final S.A. świadczy kompleksowe usługi tłoczenia profili aluminiowych dla branży motoryzacyjnej, transportowej, wyposażenia wnętrz, budowlanej i reklamowej wzbogacone o usługi anodowania, malowania i prefabrykacji.

ul. Koksownicza 9, 42-523 Dąbrowa Górnicza
e-mail: final@final.pl

www.final.pl