Firma YAWAL jest otwarta na wymianę wiedzy i doświadczeń ze swoimi partnerami. W ramach współpracy z firmą SOBINCO, delegacja YAWAL i jej klienci gościli przez 3 dni w Belgii, gdzie mieści się siedziba firmy. Kwietniowy wyjazd był znakomitą okazją do zapoznania się nie tylko z produktami i procesami produkcji SOBINCO, ale również z belgijską kulturą.


SOBINCO specjalizuje się w produkcji okuć okiennych i drzwiowych wykorzystywanych w systemach profili aluminiowych. Siedziba firmy mieści się w belgijskim mieście Zulte, gdzie znajduje się również jej zakład produkcyjny. W ramach odbywającej się w dniach 16.04.2012 – 18.04.2012 r. wizyty, przedstawiciele YAWAL i jej klienci zwiedzili fabrykę SOBINCO i poznali nowości produktowe z oferty belgijskiego partnera. Spotkanie z inżynierami SOBINCO pozwoliło na zdobycie praktycznej wiedzy na temat m.in. montażu zawiasów do okien obrotowych i organizacji produkcji. Okazało się, że na terenie jednej hali produkcyjnej w Zulte obok siebie świetnie funkcjonują mała odlewnia, produkcja śrub, wkrętów, elementów tworzywowych, lakiernia oraz laboratoria badawcze.


Uczestnicy wyjazdu wzięli również udział w szkoleniach prezentujących osiągnięcia firmy oraz sposób montażu najnowszych okuć belgijskiego producenta. - Nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej wymiany doświadczeń – mówi Agnieszka Jeznach, Dyrektor Marketingu YAWAL S.A. – Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zapoznania się z pełnym cyklem produkcyjnym SOBINCO, zobaczenia nowości produktowych i zadawania pytań, na które odpowiadali inżynierowie naszego partnera. Delegacja YAWALspotkała się z gościnnością gospodarzy i mogła również zwiedzić atrakcyjne belgijskie miasta. Wiedza wykorzystana podczas wyjazdu z pewnością zostanie wykorzystana przez naszych pracowników i klientów - dodaje Agnieszka Jeznach.


Wyjazd stanowił również okazję do zwiedzenia turystycznych atrakcji belgijskich miast. Pod opieką Dyrektora Handlowego SOBINCOEdwina Epdinga uczestnicy wycieczki zobaczyli urokliwe uliczki średniowiecznej Brugii, zabytki Brukseli i Gent. Nie mogło też zabraknąć wizyty w browarze i degustacji wytwarzanego tradycyjnymi metodami belgijskiego piwa, a także odwiedzin w sklepach ze słynnymi czekoladkami. Trzydniowy wyjazd był pełen wrażeń i nowych doświadczeń, które pozwoliły uczestnikom na zdobycie praktycznej wiedzy o produktach, z którymi stykają się na co dzień.