12 Października, 2011

Yawal sponsorem II Mistrzostw Polski Architektów w Golfie

W dniach 7-8 października Rosa Private Golf Club w Konopiskach pod Częstochową gościło u siebie pokaźną grupę architektów z całej Polski, którzy przybyli pobierać lekcje w ramach Akademii Golfa dla Architektów, bądź w przypadku tych bardziej zaawansowanych, walczyć o zwycięstwo w ramach II Mistrzostw Polski Architektów w Golfie.
Już od piątku rana, po odprawie poprowadzonej przez Head Pro pola golfowego, Alfreda Kosa, architekci rywalizowali między sobą na pięknym obiekcie Rosa Private Golf Club w kategoriach strokeplay brutto i stableford netto. Podsumowaniem pierwszego dnia był turniejowy koktajl połączony z degustacją wina, podczas którego zawodnicy mogli zapoznać się z rozkładem flightów na kolejny dzień.
Sobota, czyli dzień drugiej rundy Mistrzostw i Akademii Golfa, pomimo niesprzyjającej pogody zdołała zgromadzić sporą grupę architektów zainteresowanych postawieniem pierwszych kroków na polu golfowym. Akademia Golfa, prowadzona przez doświadczoną kadrę, zawierała wszystkie potrzebne elementy. Architekci przeszli wraz z instruktorami przykładowy dołek, poznali budowę pola, odbyli trening na driving range oraz poznali zasady puttowania.
Po południu odbyły się tradycyjne konkursy golfowe – Nearest to the Pin, gdzie najlepsza okazała się Barbara Jezierska, natomiast w błyskawicznym Turnieju Puttowania triumfował Adam Konsencjusz. Punktem kulminacyjnym części sportowej imprezy był konkurs Hole In One, którego sponsorzy – firmy Press-Glas, Hauraton i Efaflex ufundowali dla zwycięzcy najnowszy model Audi A7. Niestety tym razem nikomu nie udało się pokonać dołka jednym uderzeniem.
Dopełnieniem do części golfowej był bogaty program towarzyszący, uczestników imprezy w świat najnowszych trendów w designie wprowadzili przedstawiciele firmy Noti, zmarznięci golfiści mogli po powrocie z pola rozgrzać się podczas degustacji koniaku Otard, natomiast ukoronowaniem imprezy był kolejny już koncert z cyklu Jazz for Architects, gdzie wystąpił jeden z najzdolniejszych klarnecistów młodego pokolenia Wacław Zimpel z zespołem.
Podczas wieczornego koktajlu wręczone zostały puchary, nagrody i dyplomy dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a także odbyło się losowanie wielu nagród ufundowanych przez sponsorów.
Impreza nie odbyłaby się bez silnego zaangażowania sponsorów – szeroko rozpoznawalnych marek takich jak Press-Glas, Hauraton, Yawal, Guardian i Efaflex.
Patronat honorowy sprawowały Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich i Śląska Okręgowa Izba Architektów RP.
Patronat Medialny objęły gazety i wydawnictwa: Zawód: Architekt, Builder, SportPlus, Inwestor, Architektura.

WYNIKI:
Klasyfikacja strokeplay brutto:
1. Rafał Zambrzycki
2. Mirosław Jednacz
3. Radosław Mastalski

Klasyfikacja stableford netto:
1. Rafał Zambrzycki
2. Piotr Lapinski
3. Mirosław Jednacz