26 Marca, 2021

Yawal laureatem konkursu TopBulider 2021

Kolejny rok z rzędu produkty Yawalu zostały nagrodzone w konkursie TopBulider organizowanym przez Builder Corp. W tym roku Kapituła plebiscytu wskazała 17 godnych rekomendacji produktów. Nowości roku, innowacje oraz produkty rekomendowane to trzy kategorie, w których tradycyjnie przyznano wyróżnienia producentom. W tegorocznej edycji TopBulider 2021 w kategorii nowość i innowacja nagrodę zdobyły dwa systemy Yawalu DP 180 PRIMEVIEW oraz TM 77EI.

DP 180 PRIMEVIEW to nowoczesny system wielkogabarytowych drzwi przesuwnych, w ramach którego wprowadzono innowacyjne rozwiązania:

  • DP 180 PRIMEVIEW GLASS - Eliminuje widoczność elementów aluminiowych od zewnętrznej strony konstrukcji. Wersja GLASS pozwala także na całkowite ukrycie futryn drzwi przesuwnych w podłodze, suficie i warstwie ocieplenia.
  • KLIPSY MASKUJĄCE DO MONTAŻU MOSKITIERY - Nowe klipsy maskujące w futrynie monorail systemu zostały przygotowane w sposób umożliwiający zainstalowanie w nich popularnych na rynku moskitier plisowanych.
  • DP 180 PRIMEVIEW GALENDAGE - Pozwala na „ukrycie” skrzydeł ruchomych w specjalnie przygotowanych do tego celu kieszeniach. Yawal jako jeden z pierwszych systemodawców oferuje rozwiązanie typu GALENDAGE dla futryny pojedynczej. W rezultacie zyskujemy niepowtarzalny efekt wizualny w postaci otwarcia całej ściany.
  • PŁYNNE PRZEJŚCIE W FASADĘ - umożliwia łączenie z innymi konstrukcjami Yawal pod dowolnym kątem z zachowaniem smukłego i wąskiego połączenia.

Produkt TM 77EI to system trzykomorowych izolowanych termicznie profili aluminiowych przeznaczony do konstruowania otwieranych okien z właściwościami przegród ognioodpornych. Konstrukcja rozwiązania bazuje na popularnym systemie Yawal TM 77HI. Produkt dedykowany jest do budynków użyteczności publicznej i domów jednorodzinnych. Łączy dwie ważne cechy użytkowe: doskonałą izolacyjność termiczną oraz odporność ogniową na poziomie EI 30 osiągniętą dzięki zastosowaniu odpowiedniej szyby i elementów chłodzących we wnętrzu profili aluminiowych.

Statuetki TOPBuilder przyznawane są co roku m.in. najwyższej jakości produktom i rozwiązaniom budowlanym oraz realizacjom, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe czy technologiczne. Każdy zgłoszony produkt przechodzi dwuetapową weryfikację, w ramach której ocenia się jego jakość, innowacyjność, stopień zaawansowania technologicznego czy wpływ na środowisko naturalne. Bardzo ważną rolę odgrywają również rekomendacje i aprobaty wydawane przez jednostki certyfikujące.

Wyniki konkursu odzwierciedlają dynamikę rozwoju i trendy nowoczesnego budownictwa w Polsce oraz pokazują dokonania na tym polu wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego: inwestorów, projektantów, deweloperów i wykonawców oraz dostawców rozwiązań.