3 Lutego, 2020

YAWAL DP SLIDE – NAJWYŻSZA JAKOŚĆ W EKONOMICZNYM UJĘCIU!

Duże przeszklenia – znak rozpoznawczy nowoczesnego budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego – wymagają właściwej oprawy, aby spełniać swoje zadania. Z tego powodu Yawal wprowadza na rynek nowe rozwiązanie drzwi przesuwnych, które jest w stanie zaspokoić najwyższe wymagania w zakresie komfortu i określonego stylu życia.

DP Slide to nowoczesny system izolowanych termicznie drzwi przesuwnych i podnoszono–przesuwnych. Ze względu na osiągane parametry techniczne rozwiązanie idealnie nadaje się do eksportu na rynki Europy Zachodniej, Południowej oraz innych części świata leżących w umiarkowanym klimacie. Jest to jedyny na rynku system tej klasy umożliwiający produkcję konstrukcji podnoszono–przesuwnych.

DWA WARIANTY SYSTEMU

System zaprojektowany został w dwóch wariantach głębokości zabudowy:

  • DP 86 – jest wysokiej jakości rozwiązaniem ekonomicznym dedykowanym wszędzie tam, gdzie cena jest najważniejszym czynnikiem. Grubość wypełnienia mieści się w przedziale 20-24 mm. Opcja systemowa występuje wyłącznie w wersji dwujezdniowej.
  • DP 110 – to wariant systemu o bardzo dobrej jakości, przewyższający pod względem technicznym produkty konkurencyjne. Przedział grubości wypełnienia wynosi 29-33 mm. DP 110 występuje zarówno w wersji dwujezdniowej, jak i trzyjezdniowej. W ramach systemu oferujemy również rozwiązanie wąskiego słupka.

DP 86

DP 110

 

IZOLACYJNOŚĆ TERMICZNA

Oba warianty systemu DP Slide charakteryzują się bardzo dobrym poziomem izolacyjności termicznej, zapewnionym dzięki osadzeniu linii przekładek termicznych w osiach szyb zespolonych. Jest to rozwiązanie analogiczne jak w przypadku systemu DP 180. Dodatkowym działaniem, które odpowiada za osiągnięcie doskonałej izolacyjności, było rozdzielenie stref konstrukcji na:
- ciepłe – izolowane termicznie,
- zimne – nieizolowane.
Jest to jedyne tego typu rozwiązanie dostępne na rynku.

ŁATWY MONTAŻ I PREFABRYKACJA

System Yawal DP Slide zaprojektowany został tak, aby maksymalnie ułatwić producentom proces prefabrykacji, montażu oraz serwisowanie drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych. Do wielu niewątpliwych zalet rozwiązania należą:
- prosta i szybka prefabrykacja ramy dzięki zacinaniu profili futryny na 90º,
- możliwość szybkiego montażu i demontażu skrzydła dzięki profilom skrzydła zacinanym na 45º i łączonym za pomocą złączek skręcanych,
- możliwość szklenia z użyciem klipsa przyspieszająca szklenie i zapewniająca łatwą wymianę szyby w razie pęknięcia,
- opatentowane rozwiązanie elementu odwadniającego upraszczającego system odwodnienia konstrukcji i jednocześnie podnoszącego jego efektywność,
- łatwość prefabrykacji okuć dzięki zastosowaniu okuć montowanych w eurorowku,
- poszerzenie 50 mm ułatwiające montaż skrzynki roletowej,
- możliwość łączenia konstrukcji DP SLIDE z naświetlami bocznymi,
- profile pozwalające na tzw. montaż „ościeżnicy renowacyjnej” polegający na instalowaniu konstrukcji na starej ramie maskowanej kątownikami aluminiowymi.

PARAMETRY TECHNICZNE

  Wersja DP 86 Wersja DP 110
 Przepuszczalność powietrza klasa 4 wg PN EN 12207 klasa 4 wg PN EN 12207
 Wodoszczelność klasa 9A wg PN EN 12208 klasa 9A wg PN EN 12208
 Odporność na obciążenie wiatrem C4 wg PN EN 12210 C4 wg PN EN 12210
 Dostępna wersja dwujezdniowa dwu i trzyjezdniowa
 Maksymalny ciężar skrzydła przesuwanego 80 kg 200 kg
 Maksymalny ciężar skrzydła podnoszono–przesuwnego 120 kg 200 kg
 Głębokość konstrukcyjna dla szyny dwujezdniowej  86 mm 108 mm
 Głębokość konstrukcyjna dla szyny trzyjezdniowej - 167 mm
 Grubość szklenia 20-24 mm 29-33 mm