30 Września, 2016

Trzecia odsłona golfowych emocji

Już od piątku rana, po odprawie poprowadzonej przez Head Pro pola golfowego, Alfreda Kosa, architekci rywalizowali między sobą na pięknym obiekcie Rosa Private Golf Club w kategoriach strokeplay brutto i stableford netto. Tegoroczną nowością był Turniej Zielonej Karty – mniej zaawansowani golfiści konkurowali między sobą o trofeum swojej własnej kategorii. Pierwszy dzień zakończyła seria nocnych konkursów golfowej zręczności rozgrywanych z tarasu, po której zmarznięci uczestnicy mogli się rozgrzać podczas degustacji wina prowadzonej przez doświadczonego sommeliera.


W sobotę od samego rana golfiści kontynuowali rozgrywki, natomiast od godziny 11 uczestnicy Akademii Golfa rozpoczęli swoje intensywne szkolenie. Akademia Golfa, prowadzona przez doświadczoną kadrę, zawierała wszystkie potrzebne elementy. Architekci przeszli wraz z instruktorami przykładowy dołek, poznali budowę pola, odbyli trening na driving range oraz poznali zasady puttowania.

Po południu odbyły się tradycyjne konkursy golfowe – Nearest to the Pin, gdzie najlepszy okazał się Maciej Sochacki, natomiast w błyskawicznym Turnieju Puttowania triumfował Krzysztof Czyżycki. Punktem kulminacyjnym części sportowej imprezy był konkurs Hole In One, w którym nagrodą główną był najnowszy model Volkswagena New Bettle. Niestety tym razem nikomu nie udało się pokonać dołka za pomocą jednego uderzenia.


Podczas wieczornego bankietu wręczone zostały puchary, nagrody i dyplomy dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a także odbyło się losowanie wielu nagród ufundowanych przez sponsorów.


Patronat Medialny objęły gazety i wydawnictwa: ARCH, Builder, Inwestor, SportPlus i Zawód: Architekt.