5 Kwietnia, 2019

Tomasz Sęk nowym Prezesem Zarządu Yawal S.A.

Tomasz Sęk z początkiem kwietnia br. objął funkcję Prezesa Zarządu Yawal S.A. Będzie odpowiedzialny za procesy zarządzania ofertą produktową  w tym R&D, oraz procesy zarządzania produkcją bezpośrednią. 

„Tomasz Sęk swoje zawodowe doświadczenie zdobywał zarządzając międzynarodowymi, wielokulturowymi przedsiębiorstwami w sektorze metalowym i automotive –  ma to dla mnie kluczowe znaczenie. Myśląc długoterminowo o rozwoju Firmy, stawiam na globalną ekspansję. Żeby było to możliwe, potrzebuję silnej organizacji, a tę zawsze tworzą wyjątkowi ludzie – Tomasz do nich należy. ”- komentuje Karolina Mzyk Callias [Współwłaścicielka, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Yawal S.A.].

Tomasz Sęk od 2017 r. związany był z Grupą Kapitałową Boryszew-Impexmetal. Pełnił tam funkcję Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Generalnego Zakładów Metalurgicznych Silesia S.A. i Huty Oława. Był odpowiedzialny za definiowanie i realizację strategii rozwoju spółek. Wcześniej przez 10 lat pracował dla firmy Harsco Corporation – światowego lidera w branży metalurgicznej, gdzie odpowiednio pełnił funkcję m.in. Dyrektora Operacyjnego i Dyrektora Zarządzającego oraz zasiadał w zarządach spółek z Grupy. Na ostatnio zajmowanym stanowisku zarządzał pięcioma zakładami produkcyjnymi w Polsce, Serbii, Rumunii oraz Czechach, gdzie odpowiedzialny był za proces restrukturyzacji oraz wdrożenie nowych standardów zarządzania po procesie akwizycji.  Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzanie Przedsiębiorstwem na Wydziale Zarządzania AGH. Aktualnie realizuje studia Executive MBA na Aix-Marseille University.