12 Grudnia, 2016

Systemy Yawal S.A. nagrodzone statuetkami TOPBuilder 2017!

W ubiegły czwartek, 8 grudnia w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta gala miesięcznika „Builder”, podczas której wskazano najbardziej innowacyjne rozwiązania branży budowlanej.

Dwie z przyznawanych nagród przypadły w udziale naszej firmie. W kategorii produkty budowlane wyróżnione zostały systemy Yawal: DP 180 służący do wykonywania drzwi podnoszono-przesuwnych oraz system przeciwpożarowych ścian i drzwi TM 62EI. Statuetki TOPBuilder 2017 odebrali konstruktorzy rozwiązań: Artur Dziubiński i Rafał Włudzik.

Statuetki TOPBuilder przyznawane są co roku m.in. najwyższej jakości produktom i rozwiązaniom budowlanym oraz realizacjom, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe czy technologiczne. Każdy zgłoszony produkt przechodzi dwuetapową weryfikację, w ramach której ocenia się jego jakość, innowacyjność, stopień zaawansowania technologicznego czy wpływ na środowisko naturalne. Bardzo ważną rolę odgrywają również rekomendacje i aprobaty wydawane przez jednostki certyfikujące. Na czele Kapituły przyznającej nagrody stoi prof. dr hab. Leonard Runkiewicz z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej.

System DP 180

System TM 62EI

 


System TM 62EI służy do wykonywania szerokiej gamy przeciwpożarowych ścian o klasie odporności ogniowej EI 30, które są stosowane jako przegrody budowlane zewnętrzne i wewnętrzne. Termoizolowane profile systemu składają się z dwóch części aluminiowych oddzielonych od siebie przekładką termiczną. Rolę izolacji w profilach spełniają taśmy z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym o szerokości 23 mm. Środkowa komora profilu wypełniona jest wkładami izolacyjnymi, ogniochronnymi. System TM 62EI objęty jest Aprobatą Techniczną.

System DP 180 służy do wykonywania okien i drzwi podnoszono-przesuwnych dla zabudowy zewnętrznej. Jest nowoczesnym rozwiązaniem, którego podstawę stanowią profile aluminiowe z przekładkami termicznymi. Budowa systemu DP 180 ma wpływ na obniżenie strat energii cieplnej, a co za tym idzie na zmniejszenie kosztów eksploatacji projektowanych obiektów. Szerokość i wysokość skrzydła drzwi może osiągać nawet do 3300 mm przy ciężarze skrzydła do 400 kg.