28 Marca, 2022

PRIMEVIEW – nowości produktowe na 2022 rok

DP 180 PRIMEVIEW cieszy się nieustającym powodzeniem wśród klientów indywidualnych. Odniesiony sukces nie usypia jednak konstruktorów z YAWALu, którzy ciągle szykują dla swoich Klientów nowości produktowych, które mają ułatwić im konkurowanie na trudnym rynku stolarki aluminiowej. Coraz częściej opisując nowe rozwiązania pojawiające się w katalogu technicznym tego systemu możemy śmiało powiedzieć, że YAWAL kreuje wręcz nowe standardy w rozwiązaniach drzwi podnoszono - przesuwnych. Nie inaczej będzie w roku 2022.

Na ten rok YAWAL przygotował cały szereg nowych rozwiązań. Oto najważniejsze z nich:

  • Nowy profil skrzydła drzwi DP 180 PRIMEVIEW w wersji SLIM. Nowe skrzydło to rozwiązanie pośrednie między szerokim skrzydłem podstawowym a rozwiązaniem z tzw. „wąskim słupkiem”. Nowy profil pozwala obniżyć widoczną szerokość profili aluminiowych na tzw. zejściu się skrzydeł drzwi przesuwnych ze 125 mm w dotychczasowym standardzie do 92 mm. Oczywiście nie do pobicia w tym zakresie będzie rozwiązanie z „wąskim słupkiem” z jedynie 47 mm widocznego aluminium. Jednak zastosowanie nowego profila skrzydła dodatkowo poprawia transparentność całej konstrukcji i zapewnia jej elegancję i smukłość.
  • Nowe rozwiązanie drzwi podnoszono - przesuwnych w schemacie G. Schemat G to coraz popularniejsza konstrukcja na bazie futryny dwujezdniowej, w której dwa skrajne skrzydła to kwatery stałe umieszczone na szynie zewnętrznej, a skrzydło środkowe to kwatera przesuwna pracująca na szynie wewnętrznej. YAWAL proponuje dwa nowe rozwiązania. Do rozwiązania dotychczas znajdującego się w naszym systemie dołożono estetyczny pochwyt, który rozwiązuje problem otwierania takich konstrukcji od strony zewnętrznej. Drugi wariant jeszcze ciekawszy pod względem wizualnym to takie rozwiązanie profili na zejściu się skrzydeł, że wszystkie te przekroje są wizualnie spójne i pozwalają uzyskać widoczną szerokość profili aluminiowych identyczną jak w „wąskim słupku” czyli wspomniane już 47mm.
  • Nowe rozwiązanie drzwi podnoszono - przesuwnych w schemacie C. Także ten schemat zyskał na nowym podejściu. W szerokim przekroju środkowym zlikwidowano profil ruchomego słupka, co pozwala na poprawę transparentności całej konstrukcji. Nowe podejście pozwala na jeszcze lepszą szczelność konstrukcji drzwi przesuwnym w tym newralgicznym miejscu i co również jest bardzo ważne pozwala obniżyć cenę całej konstrukcji.

 

  • Narożniki niesymetryczne – rozwiązanie znane w ofercie YAWAL z systemu MOREVIEW. Popularność z jakim to rozwiązanie spotkało się na rynku, skłoniło konstruktorów YAWAL do stworzenia podobnej wersji w systemie DP 180 PRIMEVIEW. Dla przypomnienia, narożniki niesymetryczne pozwalają łączyć w sposób systemowy futryny dwujezdniowe i pojedynczymi, trzyjezdniowe z dwujezdniowymi itd. Pod kątem 90 stopni. Efektem jest oszczędność na głębokości zabudowy. Szerokie konstrukcje wielojezdniowe są stosowane tylko tam, gdzie są potrzebne ze względów konstrukcyjnych, pozostała część futryny np. odpowiedzialna za montaż kwatery stałej jest dokładnie dostosowana głębokością zabudowy do wymagań montażowych.
  • W jednym profilu łączy ze sobą część przesuwną konstrukcji z częścią okienną odpowiedzialną za montaż kwatery stałej. Rozwiązanie to ułatwia montaż nawet bardzo dużych tafli szyb zespolonych od strony zewnętrznej bez konieczności wnoszenia szyb do środka pomieszczenia. Nowy profil rozszerza zastosowanie futryny typu MONORAIL. Dotychczas na bazie tej konstrukcji można było zbudować konstrukcje w schemacie A, G, C. Nowy profil pozwala wykonać konstrukcję składającą się aż z sześciu skrzydeł z których cztery środkowe otwierają się umożliwiają uzyskanie otwartej przestrzeni o szerokości nawet 12m. Dwa skrajne skrzydła stałe montowane od strony zewnętrznej, to właśnie części okienne poprawiające transparentność całej konstrukcji.

 

PRIMEVIEW to obecnie jeden z naszych produktów flagowych. Klienci YAWALu doceniają wszechstronność oferowanych rozwiązań oraz często innowacyjne podejście do kwestii technicznych. Nasza ciężka praca przynosi efekty w postaci kolejnych rekordów sprzedaży tego systemu. Stosowanie naszych rozwiązań w domach jednorodzinnych i rezydencjach w Polsce, Europie i szerzej na świecie napawa nas dumą. Bardzo cieszy nas także fakt, że konstrukcje DP180 PRIMEVIEW znajdują swoje zastosowanie w niezwykle wymagających wielokondygnacyjnych obiektach hotelowych i apartamentowcach. Oprócz wielu mniejszych realizacji, w ubiegłym roku nasz system został zainstalowany na dwóch obiektach hotelowych zlokalizowanych na polskim wybrzeżu. Łącznie zostało tam zamontowanych z powodzeniem ponad 400 konstrukcji HST. - Powiedział Artur Blukacz Dyrektor R&D Yawal S.A.

Budowa systemu DP 180 Primeview ma wpływ na obniżenie strat energii cieplnej, a co za tym idzie na zmniejszenie kosztów eksploatacji obiektów. Produkt przeznaczony jest do stosowania zarówno w obiektach budownictwa rodzinnego, jak również w obiektach hotelowych. Zapewnia komfort w codziennym użytkowaniu i bezpieczeństwo.

         

 

Jednym z wyjątkowych rozwiązań konstrukcyjnych DP 180 PRIMEVIEW jest  niski próg.Unikalne rozwiązanie niskiego progu pozwala na uzyskanie zabudowy całkowicie bezprogowej bez zagłębień lub szczelin konstrukcyjnych. Gwarantuje komfort w przemieszczaniu się osobom starszym, niepełnosprawnym oraz małym dzieciom.