11 Września, 2015

Okno niewidoczne w fasadzie, czyli system YAWAL® FA 50N INV

System YAWAL® FA 50N INV służy do wykonywania otwieranych do wewnątrz okien w fasadzie bez widocznych od zewnątrz profili aluminiowych. To nowoczesny produkt o wysokim standardzie technicznym, odpowiadający nowym trendom w architekturze.

System YAWAL® FA 50N INV jest przeznaczony do konstruowania okien otwieranych do wewnątrz ściany osłonowej, rozwierano-uchylnych, uchylno-rozwieranych, rozwieranych oraz uchylnych, w zależności od zastosowanych zestawów okuć. Charakterystyczne dla systemu jest, że rama oraz skrzydło okienne są niewidoczne na zewnątrz ściany osłonowej. Aby osiągnąć taki rezultat, kształtowniki słupów nośnych zostały tak wykonane, aby jednocześnie pełniły funkcję ramy okiennej. Takie rozwiązanie konstrukcji nośnej oraz skrzydła okiennego z szybą zespoloną mocowaną w technologii klejenia strukturalnego, daje efekt całkowicie gładkiej fasady od strony zewnętrznej. Natomiast zastosowanie okna z niewidocznym od zewnątrz profilem, w połączeniu z fasadą słupowo-ryglową, dodaje jej lekkości.

System może być stosowany dla rozwiązań fasadowych typu YAWAL® FA 50N, YAWAL® FA 50N HI, YAWAL® FA 50N HL, YAWAL® FA 50N SL.