9 Czerwca, 2020

Nowość! System odwodnienia liniowego

Każda konstrukcja okienno-drzwiowa oprócz wysokich walorów estetycznych powinna prezentować bardzo dobry poziom parametrów technicznych między innymi takich jak wodoszczelność. Aby w pełni kontrolować odpływ wody z projektowanych konstrukcji, Yawal wprowadził do swojej oferty autorski system odwodnienia liniowego zintegrowanego z ościeżnicą.

Odwodnienie liniowe to zamontowana na poziomie posadzki rynna służąca do wyprowadzania skroplin dopływających do okien i drzwi oraz tych, które tworzą się w ich wnętrzu. Specjalna budowa rozwiązania, w ramach której jedna ze ścianek poszerzenia dolnego została pochylona, zapewnia grawitacyjny wypływ wody do rynny. Dodatkowo poszerzenie dolne oferowane jest w wersji z wyfrezowanymi otworami odwadniającymi tworzącymi kanały umożliwiające przepływ wody. W ten sposób producenci stolarki otworowej oszczędzają czas, który byłby potrzebny na obróbkę profili. Profile o wyjściowej długości 6,5 metra wymagają jedynie odpowiedniego docięcia.

 

Podstawowym wyposażeniem systemu odwodnienia liniowego Yawal są specjalnie zaprojektowane łączniki umożliwiające załamywanie rynny pod dowolnym kątem, dzięki czemu podąża ona za załamaniami stolarki. Estetycznym uzupełnieniem kanału odprowadzającego wodę jest maskująca go perforowana blacha INOX wykonana ze stali nierdzewnej.

Odwodnienie liniowe w ramach systemu DP 180

Odwodnienie liniowe w ramach systemu Moreview

 

Odwodnienie liniowe jest w pełni kompatybilne z systemami przesuwnymi Yawal: Moreview, DP 180, DP 150T oraz systemami okienno-drzwiowymi: TM 102HI PRESTIGE, TM 102HI, TM 77HI niezależnie od rodzajów zastosowanych w projekcie architektonicznym konstrukcji.