23 Listopada, 2021

Nowoczesny trend w architekturze: duże przeszklenia

Nowoczesny trend w architekturze: duże przeszklenia

Coraz więcej domów i budynków wyposażanych jest w duże przeszklenia. Posiadają one wiele korzyści, które doceniane są przez nowoczesnych architektów. Czy równie dobrze sprawdzają się w mniejszych domach jednorodzinnych?

Zalety dużych przeszkleń

Jakie zalety mogą dać okna na całą ścianę? Przede wszystkim wpada przez nie dużo więcej światła słonecznego. Przekłada się to na wzrost pozytywnego samopoczucia. Przeszklona ściana zapewnia więcej światła nawet w pochmurny dzień, przez co nie trzeba zapalać dodatkowych lamp i świateł.

Ponadto duże przeszklenia od strony ogrodu zapewnia piękne widoki w czasie pracy w domu. Pozwalają także zaglądać do bawiących się na dworze dzieci, bez konieczności wychodzenia na taras.

Nowoczesność i estetyka zapewniona przez system MOREVIEW

Stworzony przez Yawal system wielkogabarytowych drzwi przesuwnych i okien stwarza zupełnie nowe możliwości w Twoim domu. Yawal posiada możliwość konstruowania drzwi przesuwnych o wysokości do czterech metrów i ciężarze ponad jednej tony. Jednocześnie szerokość słupków wynosi jedynie dwadzieścia siedem milimetrów. Oznacza to ogromne, szklane ściany bez widocznych dodatkowych słupków i wzmocnień.

Moreview zapewnia też odpowiednie parametry termoizolacyjności, co wpływa na ekonomiczność użytkowania domu oraz komfort mieszkania.

 

Czy szklane domy to przyszłość architektury?

Yawal Sun Protection, który jest rozwiązaniem dedykowanym zarówno do domów jednorodzinnych jak i budynków użyteczności publicznej.

 

Duże przeszklone ściany, szczególnie w salonie, od strony ogrodu, z pewnością będą stanowić kuszącą propozycję i zapewne na stałe zagoszczą w wielu projektach domów jednorodzinnych. Także ogromne wieżowce i biurowce korzystają z tego rozwiązania z powodu wysokiej estetyki. Szklane elewacje nadają lekkości bryle budynku i wpływają na jej atrakcyjność wizualną, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych konstrukcji, patrząc od zewnątrz, nie można rozróżnić elementów stałych od otwieranych. Przeszklone fasady charakteryzują się też wyjątkową trwałością, ich konserwacja nie wymaga wielu zabiegów, a budowa sprawia, że są odporne na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Szklana fasada otwiera budynek na piękno krajobrazu oraz doskonale doświetla wnętrze.