21 Grudnia, 2011

Nowe rozwiązanie w systemie DP150 - futryna trzyjezdniowa

Informujemy, że w sprzedaży są już profile służące do konstruowania futryny trzyjezdniowej w ramach systemu DP150. Profil futryny trzyjezdniowej składa się z dwóch niezależnych profili o numerach 12.18126.x i 12.18108.x. Kształt tych profili został zaprojektowany tak, aby istniała możliwość ich jednoznacznego połączenia. Zasada łączenia jest podobna do zatrzaskiwania klipsa ozdobnego na listwie dociskowej w fasadzie. Z tym, że w tym przypadku do połączenia potrzebne są dużo większe siły. W warunkach warsztatowych łączenie obu części może odbywać się przy pomocy prostych narzędzi typu - ściski stolarskie. Kilka takich ścisków zakładamy na profile w odległości około 1m od siebie. Kolejno dokręcamy ściski, aż do momentu zatrzaśnięcia się profili względem siebie. Tak uzyskany profil zabezpieczamy przed rozpięciem poprzez wkręcenie odpowiednich wkrętów. Wkręty zabezpieczają profil przed niekontrolowanym rozpięciem pod wpływem np. nacisku rolek przesuwających skrzydło.
Futryna trzyjezdniowa umożliwia poszerzenie możliwości konstrukcyjnych całego systemu. Z jej pomocą możemy konstruować cały szereg drzwi przesuwnych w konfiguracjach których na futrynie dwujezdniowej nie byliśmy w stanie uzyskać.
Najnowsza edycja katalogu systemowego DP150 która będzie dostępna w najbliższym czasie będzie zawierać wszystkie informacje potrzebne do prawidłowego prefabrykowania tego typu konstrukcji, a więc: sposób łączenia profili ze sobą, przekroje przez konstrukcje trzyjezdniowe, oraz sposób odwadniania tego typu drzwi przesuwnych.