W miniony wtorek rozpoczęliśmy cykl pięciu szkoleń w ramach organizowanej przez naszą firmę Akademii Yawal.

Pierwsza konferencja odbyła się w Hotelu Villa Vedre Congress & SPA w Zawierciu. Udział w niej wzięło ponad 80 przedstawicieli firm działających w branży aluminium lub budowlanej na Południu kraju, jednakże ze względu na bardzo duże zainteresowanie naszym szkoleniem region został podzielony na dwie części, druga grupa zostanie przeszkolona w terminie 30-31 maja.

W tym roku naszą firmę w organizacji Akademii wspierają firmy: Guardian Częstochowa, Winkhaus Polska, IGP Pulvertechnik Polska, SIKA Poland oraz GEZE Polska. Z tego powodu nasza konferencja składała się z kilku bardzo ciekawych bloków tematycznych.

Szkolenie rozpoczął Tomasz Marszał, który mówił o innowacyjnych rozwiązaniach Winkhaus dla branży aluminium. Bardzo ważną część konferencji stanowiły wykłady przeprowadzone przez Wojciecha Kuleja (Dyrektor Techniczny) oraz Roberta Słotwińskiego (Dyrektora Marki SOLAR), którzy opowiedzieli o nowych rozwiązaniach technicznych w systemach Yawal obejmujących również fasadowe systemy fotowoltaiczne. Tegoroczną nowością szkoleń Akademii Yawal jest prezentacja poruszająca najważniejsze zagadnienia związane z Eurokodami.

Po dużym wysiłku umysłowym przyszedł czas na relaks. Nasi goście mogli skorzystać z atrakcji zapewnianych przez hotel, wziąć udział w zorganizowanych rozgrywkach painballowych lub popróbować swoich sił we wspinaczce.

Przed nami jeszcze cztery szkolenia, o przebiegu których poinformujemy wkrótce.