Mamy przyjemność poinformować, że w tym roku firma YAWAL obchodzi jubileusz 25-lecia. Jest to dla nas znakomity moment, by odświeżyć wizerunek marki. Konsekwencją jest nowe logo, nowe hasło oraz nowy styl komunikacji spółki.

Nowe logo Yawal poza odświeżeniem zapisu nazwy (logotyp) zostało wzbogacone o element graficzny z monogramem firmy (litera Y). Kolorystyka czerwona logo została zdynamizowana odcieniem malinowym a kolorem uzupełniającym stał się chłodny turkus, co podkreśla nowoczesność marki, a jednocześnie nowy system identyfikacji wykorzystuje motyw siatki konstruktorskiej, która oddaje inżynieryjny, solidny charakter marki, co zawsze stanowiło największą jej siłę.

Odświeżenie wizerunku marki jest następstwem zmian, które zachodzą w spółce. Od kilku miesięcy pracujemy nad konsolidacją grupy (Yawal, Final) i nad poprawą efektywności procesów operacyjnych – mówi Magdalena Jagiełło, Prezes Yawal SA. Dostosowujemy również strukturę firmy do wymagań rynku, dzięki czemu będziemy działać dynamiczniej i skuteczniej. Chcemy by ta nowa jakość nad którą pracujemy znalazła odzwierciedlenie w nowym systemie identyfikacji wizualnej. Dotychczasowy dorobek firmy (25 lat istnienia) został zachowany pozostając przy czerwonej kolorystyce i nazwie firmy ale za idącymi zmianami elementy te zyskały swoją indywidualność, większą czytelność i współczesny charakter.

Autorem rebrandingu jest agencja Dragon Rouge z Warszawy, firma brandingowa od ponad 20 lat w Polsce, pomagająca markom rozwijać i zmieniać się.

Wdrożenie nowej identyfikacji wizualnej na wszystkich nośnikach to proces rozłożony w czasie i potrwa około roku. Jednak już na przełomie roku pojawiły się pierwsze nośniki nowej identyfikacji w postaci kalendarzy, a w trakcie projektowania są również kolejne, takie jak katalog firmowy czy strona internetowa.