1 Października, 2019

Krzysztof Stańczyk i Artur Depta Członkami Zarządu Grupy Yawal

Z końcem września nastąpiły zmiany w strukturze Zarządu Grupy Yawal, działającej od blisko trzydziestu lat w branży systemów aluminiowych. Krzysztof Stańczyk jako nowy Członek Zarządu odpowiedzialny będzie za procesy sprzedażowe, ich wsparcie oraz rozwój i nowe projekty. Arturowi Depcie powierzono z kolei nadzór nad procesami finansowo-księgowymi.

Dołączenie Krzysztofa Stańczyka i Artura Depty, managerów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie powierzonych im obszarów działania, do Zarządu Grupy Yawal związane jest ze strategią jej rozwoju. W skład Zarządu Grupy Yawal wchodzą aktualnie: Tomasz Sęk – Prezes Zarządu, Krzysztof Stańczyk – Członek Zarządu, Artur Depta – Członek Zarządu.

Krzysztof Stańczyk posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu strategii rozwoju sprzedaży zarówno w kraju, jak i na rynkach zagranicznych. W okresie od 1993 do 2001 roku pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży w Zibi S.A., następnie pracował jako konsultant w Dikoria Group (2002-2003), realizując projekty m.in. dla Ford Polska. W latach 2003-2017 związany był z Grupą Selena jako Dyrektor Generalny, a następnie Dyrektor Business Unitu odpowiedzialny za globalny rozwój jednej z głównych grup produktowych oraz rozwój dystrybucji w Europie, Rosji, obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W 2017 roku związał się z firmą Stelmet S.A., w której objął stanowisko Global Sales & Marketing Director. Krzysztof Stańczyk jest absolwentem Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Sankt-Petersburgu.

Artur Depta swoją karierę zawodową zaczynał w bankowości, gdzie spędził 10 lat, pracując w Euro Banku i PKO BP. W latach 2006-2018 był związany z Grupą Ferro, w której pełnił funkcję Dyrektora Finansowo-Administracyjnego oraz Wiceprezesa Zarządu. Zasiadał również w Radach nadzorczych Novaservis spol. Sro oraz Yuhuan AMG Just Valve. Posiada tytuł MBA Oxford Brookers University, Wyższej Szkoły Zarządzania – The Polish Open University.