1 Lipca, 2022

Jak wybrać nowoczesne i bezpieczne drzwi wejściowe?

Na przestrzeni ostatnich lat rola drzwi wejściowych uległa zmianie.

Oczywiście ich najważniejszym zadaniem nadal pozostaje zabezpieczanie wnętrza domu przed intruzami i chłodem. Niemniej drzwi stanowią obecnie wizytówkę naszego domu, odpowiadają za pierwsze wrażenie, dlatego bardzo ważne jest, aby razem z elewacją i oknami tworzyły spójną całość.

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA

Do projektów architektonicznych domów przebojem weszły aluminiowe drzwi panelowe, które charakteryzują się dużą stabilnością i odpornością na odkształcenia nawet w przypadku oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Drzwi aluminiowe Yawal zapewniają domownikom ciepło, bezpieczeństwo i komfort. Bardzo wysoki poziom izolacji termicznej i akustycznej oraz wodoszczelności osiągany jest dzięki trzykomorowej budowie profili, stosowaniu najnowocześniejszych przekładek termicznych oraz szeregu uszczelek wewnętrznych i zewnętrznych. Drzwi Prestige dzięki przyjaznej dla środowiska, złożonej konstrukcji zatrzymują ciepło wewnątrz w czasie zimy, równocześnie zapewniając przyjemny chłód latem, co przekłada się na obniżenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie czy klimatyzację.

BEZPIECZEŃSTWO NA LATA

Już sama budowa drzwi zewnętrznych oferowanych przez Yawal gwarantuje domownikom bezpieczeństwo, możliwe jest jednak zwiększenie poziomu zabezpieczeń poprzez dodanie zasuwnic wielopunktowych czy bolców antywłamaniowych montowanych od strony zawiasów. Jeśli projekt drzwi zakłada instalację elementów przeszklonych, są one wykonywane z hartowanego szkła.

PEŁNA AUTOMATYZACJA

Coraz bardziej popularne stają się inteligentne rozwiązania systemowe pozwalające na zdalne sterowanie czy dostęp bez konieczności używania klucza. Istnieje wiele możliwych do zastosowania udogodnień, takich jak: nadajniki dające domownikom możliwość otwierania drzwi wejściowych pilotem, moduły video z panelem obsługowym odpowiadające za monitoring sytuacji na zewnątrz domu czy czujniki ruchu umieszczone w strefie wyjścia. Nowinką techniczną jest biometryczny system dostępu z czytnikiem linii papilarnych, dzięki któremu możemy otworzyć drzwi już jednym dotknięciem palca.

NOWOCZESNE DRZWI WEJŚCIOWE

Bogata gama dostępnych wzorów paneli drzwiowych Prestige podkreśli indywidualny styl każdego domu. W zależności od tego, czy poszukujemy drzwi do nowoczesnego budownictwa czy do budynków poddawanych renowacji możemy uzyskać idealnie dopasowany produkt dzięki swobodzie doboru formy, kolorystyki, struktury i wyposażenia. Liczba konfiguracji jest praktycznie nieograniczona, warto więc poświęcić chwilę na określenie właściwej kombinacji ramy ościeżnicy, ramy skrzydła i wypełnienia drzwi. Yawal daje klientom możliwość wykonania skrzydeł drzwi w jednej płaszczyźnie w stosunku do ościeżnicy, dzięki czemu profil skrzydła jest niewidoczny. Zaawansowana technologia produkcji umożliwia nanoszenie ozdobnych aplikacji, wykonywanie artystycznych frezów oraz stosowanie różnego rodzaju szklenia.

Niepowtarzalny charakter intensyfikuje bogata gama kolorów. Zwolennicy nowoczesnego stylu mają możliwość wyboru między powłokami z palety RAL, powierzchniami anodowanymi, odcieniami metalicznymi lub efektami strukturalnymi. Z kolei miłośnicy przytulnych, tradycyjnych aranżacji mogą postawić na panele szklane lub imitujące wygląd drewna.

SUBTELNE DETALE

Klasycznym rozwiązaniem, które pięknie się prezentuje zwłaszcza w tradycyjnym budownictwie, są zawiasy nawierzchniowe, z kolei efekt jednolitej i gładkiej powierzchni bez widocznych okuć uzyskamy poprzez zastosowanie zawiasów ukrytych. Trzecią opcją są regulowane w kilku płaszczyznach zawiasy rolkowe, które współgrają z liniami profilu drzwi.

Indywidualny charakter naszego wejścia możemy zaakcentować, wybierając klamki i pochwyty harmonizujące z pozostałymi elementami drzwi. Formy klamek wyraźnie ewoluują w kierunku jak najprostszych kształtów. W ofercie naszych partnerów znajdują się pochwyty w kwadratowym, prostokątnym, owalnym i okrągłym kształcie. Wykonywane są ze stali szlachetnej, tworzywa lub odlewane. Bez względu na ich kształt i materiał, z którego są wyprodukowane, charakteryzują się trwałością, imponującym wzornictwem i najwyższą jakością wykonania.