11 Sierpnia, 2015

Innowacyjne rozwiązanie zintegrowanych elementów wsporczych i podszybowych do systemów fasadowych YAWAL FA 50 N

Zintegrowanie ze sobą elementów wsporczych i komorowych elementów podszybowych w systemach fasadowych jest rozwiązaniem nowatorskim i unikatowym w skali europejskiej. Umożliwia zastosowanie wypełnień o ciężarze nawet do 450 kg.

Elementy wsporcze są dostępne w grubościach 3mm, 6mm oraz 10mm. Występują w wersji symetrycznej i niesymetrycznej. Zostały zaprojektowane tak, aby produkcja była szybsza, oraz co najważniejsze tańsza w porównaniu do poprzedniego rozwiązania. Nowe elementy wsporcze stosujemy w pełnym zakresie grubości wypełnienia, z tą uwagą, że dla grubości wypełnienia powyżej 40 mm zaleca się stosowanie komorowych elementów podszybowych dodatkowo przykręcanych do kielicha rygla.

Łącząc oba elementy rozwiązujemy jednocześnie najwieksze problemy związane z instalowaniem dużych i ciężkich wypełnień w fasadach słupowo – ryglowych:

•Nowe elementy wsporcze pozwalają na przeniesienie ciężaru wypełnienia z rygla na słup, co bezpośrednio przekłada się na korzyści finansowe dla Klienta YAWAL (w obliczeniach statycznych rygiel odpowiada tylko za parcie i ssanie wiatru).

•Komorowe elementy podszybowe nie uginają się pod wpływem ciężaru wypełnienia i podpierają je na całej grubości, umożliwiając tym samym instalowanie szyb dwukomorowych w konstrukcjach fasadowych.