19 Sierpnia, 2011

II Mistrzostwa Polski Architektów w Golfie

W dniach 7-8.10.2011 r na polu Rosa Private Golf Club w Konopiskach obok Częstochowy odbędą się Akademia Golfa dla Architektów oraz II Mistrzostwa Polski Architektów w Golfie.

W przeciągu ostatnich lat golf zmienił swój wizerunek ze snobistycznego i niedostępnego na bardziej otwarty i demokratyczny. Proporcjonalnie wzrosło zainteresowania tym sportem, także wśród architektów. Ta relaksująca i wymagająca wielkiej koncentracji dyscyplina, stała się dla wielu stylem życia.
Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Mistrzostw okazała się dużym sukcesem pod względem frekwencji i organizacji. Na sprawnie przygotowaną imprezę przybyło 100 architektów, którzy mierzyli się ze sobą w kategoriach brutto i netto. Podobnie będzie i w tym roku – wszystkich architektów posiadających minimum zieloną kartę, organizatorzy zapraszają do startu w dwudniowych II Mistrzostwach Polski Architektów w Golfie.

Dla mniej zaznajomionych z tym pięknym sportem a także dla tych, którzy chcieliby polepszyć swoje umiejętności, w sobotę 8 października odbędzie się kompleksowa Akademia Golfa, gdzie początkujący golfiści zaznajomią się z zasadami gry w golfa, niezbędnym ekwipunkiem i technikami uderzeń. Podsumowaniem Akademii Golfa będzie mini turniej, w którym będzie można wykorzystać nowo nabyte umiejętności i zdobyć atrakcyjne nagrody.
Wydarzenie uzupełnia bogaty program towarzyszący, włącznie z blokiem poświęconym designowi, spotkaniami z zaproszonymi gośćmi, koncertem jazzowym z cyklu „Jazz for Architects”i oficjalnym bankietem imprezy. W ramach „Jazz for Architects” zapoznamy się z projektem HERA - to subiektywny komentarz rzeczywistości zaproponowany przez klarnecistę i kompozytora Wacława Zimpla, oraz zaproszonych do projektu muzyków: saksofonisty Pawła Postaremczaka, kontrabasisty Ksawerego Wójcińskiego i perkusisty Pawła Szpury.

Rosa Private Golf Club to jedna z największych i najpiękniejszych golfowych inwestycji w Polsce. To pole klasy mistrzowskiej zaprojektowane zgodnie ze standardami USGA przez Hansa Georga Erharda, nad którego realizacją pracowali specjaliści z USA, Anglii, Szkocji i Walii. Na 90 ha nieużytków, po przesunięciu 1 000 000 m3 ziemi, zbudowano dziesiątki pagórków i dolinek, stawy o powierzchni 14ha, 117 bunkrów i gęsty rough. Oprócz 18 dołkowego pola w skład kompleksu wchodzi doskonale wyposażony drivingrange z 80 stanowiskami, w tym 14 zadaszonymi, bunkry i puttinggreen o powierzchni 1500m2, pozwalając na doskonalenie gry krótkiej zarówno indywidualnie jak i pod okiem instruktora PGA.
Sponsorami głównymi imprezy są firmy Press-Glas, Hauraton, Yawal System, Guardian i Efaflex, natomiast patronat honorowy sprawują Śląska Okręgowa Izba Architektów RP oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich. Organizatorzy do udziału w imprezie zapraszają architektów z całej Polski. Formularz rejestracyjny na stronie www.golfarchicup.com