30 Marca, 2012

Gdański Inkubator w służbie przyszłości

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości wspiera w Trójmieście rozwój młodych firm. Oferuje młodym biznesmenom tanią przestrzeń biurową w ekskluzywnej formie. Nowoczesny budynek został niedawno oddany do użytku. Elementy składowe fasady biurowca w oparciu o najnowszą technologię wyprodukowała częstochowska firma Yawal.

Uroczyste otwarcie budynku Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości odbyło się 23 stycznia 2012 r. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych oraz reprezentanci trójmiejskiego biznesu i środowisk akademickich. Głównym zadaniem Inkubatora jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w Trójmieście. Cel ten realizowany będzie poprzez udostępnianie młodym firmom taniej przestrzeni biurowej. Budynek ma ponad 10 tys. metrów² powierzchni użytkowej. 60% tej przestrzeni przeznaczona zostanie dla przedsiębiorstw, które dopiero wchodzą na rynek lub krótko na nim funkcjonują. Mogą one liczyć na niższe koszty wynajmu.

Biurowiec nawiązuje architektonicznie do sąsiadującego z nim Arkońska Business Park. Nowoczesną i estetyczną fasadę wykonała firma ARS Komfort z wykorzystaniem systemów Yawal. Po raz pierwszy do konstrukcji ścian zewnętrznych wykorzystano nowatorski system FASADA 50N (FA50N).

System FA50N przeznaczony jest do wykonywania nowoczesnych, szklano-aluminiowych ścian osłonowych. Łatwy i szybki w montażu, FA50N może być wykorzystywany także do tworzenia przeszklonych dachów.

Największą zaletą systemu jest jego wszechstronność. Dzięki możliwości gięcia profili, wykonawca jest w stanie tworzyć konstrukcje o zróżnicowanych wielkościach i kształtach, zgodnie z wizją architekta. Firma Yawal oferuje ponadto wybór listew maskujących, dzięki którym można uzyskać różnorodne efekty wizualne. Fasady wykonane w systemie FA50N spełniają wszystkie obowiązujące normy izolacyjności, zarówno wodnej, cieplnej jak i przeciwpożarowej.

Firma Yawal S.A. stała się jednym z największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w kraju i Europie środkowo-wschodniej. Jej produkty znajdują zastosowanie przy konstrukcjach zarówno zwykłych jak i nietypowych.