20 Października, 2016

YAWAL Partnerem Merytorycznym Gali Liderów Rynku Stolarki 2016!

W minioną środę, 19 października 2016 roku w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie odbyło się spotkanie biznesowego klubu Forum 100 połączone ze zorganizowaną przez Centrum Analiz Branżowych i magazyn „Forum Branżowe” Galą Liderów Rynku Stolarki 2016. Nasza firma zaangażowała się w organizację wydarzenia jako partner merytoryczny.

W pierwszej części spotkania zaprezentowano wyniki sprzedaży okien i drzwi w pierwszym półroczu bieżącego roku oraz prognozy rozwoju stolarki otworowej na pozostałe miesiące 2016 roku oraz następny sezon. Gościem specjalnym gali był Tomasz Żuchowski, który piastuje stanowisko Wiceministra ds. Budownictwa. Zapowiedział on przyszłoroczny przegląd wymagań technicznych dla materiałów budowlanych i zaprosił wszystkich przedstawicieli branży okienno-drzwiowej do współpracy przy ich tworzeniu.

Po wystąpieniu wiceministra przedstawiciele Yawal S.A.: Wojciech Wolnicki (Dyrektor Handlowy) i Wojciech Kulej (Dyrektor Techniczny) wystąpili z prezentacją pt.: „Światowe trendy rozwoju stolarki aluminiowej”, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Zwrócili oni uwagę na wzrastające na rynku zapotrzebowanie na systemy pasywne, fotowoltaiczne, wąskie profile, duże gabaryty i inteligentne rozwiązania oraz coraz częstsze projektowanie indywidualnych konstrukcji dopasowanych do potrzeb realizowanej inwestycji.

Po przerwie kawowej organizatorzy spotkania zainaugurowali program o nazwie Certyfikat Wiarygodności. Dokument przyznawany jest przez renomowaną instytucję analityczną Creditreform na podstawie przeprowadzonych przez nią badań potwierdzających wiarygodność płatniczą i zdolność kredytową firmy. W gronie pierwszych laureatów programu znalazły się firmy: Final S.A., Gerda oraz Oknoplast. Certyfikat dla należącej do Grupy Yawal spółki odebrała prezes Grupy Magdalena Jagiełło. Kolejnym etapem spotkania było wręczenie nagród dla Liderów Rynku Stolarki 2016 podzielonych na kilkanaście kategorii w obrębie dwóch grup: producentów i dostawców.