• Kategoria Domy jednorodzinne
  • Kraj Polska
  • Miasto Łódź

Inwestycja domu jednorodzinnego w okolicach Łodzi zrealizowana przy udziale firmy Zimny Sp. z o.o. Projekt wykonany został przez Marcina Tomaszewskiego, założyciela pracowni Reform Architekt.


Zastosowanie licznych przeszkleń w domu gwarantuje swobodny napływ naturalnego światła, a duże gabaryty konstrukcji dają poczucie połączenia z naturą. 

Na elewacjach od strony południowo-zachodniej zainstalowane zostały przeszklenia przeciwsłoneczne.

Drzwi tarasowe i balkonowe wykonano na bazie systemu podnoszono-przesuwnego DP 180. Elementy stałe połączone zostały za pomocą fugi silikonowej. Z kolei w domku przy basenie do wykonania drzwi przesuwnych wykorzystano system DP Slide w wersji DP 86. Skrzydło drzwiowe w ramach tej konstrukcji po otwarciu chowa się w ścianie budynku.


Indywidualne rozwiązania

Do wybudowania zewnętrznych ścianek, których głównym zadaniem była ochrona użytkowników przed wiatrem wykorzystano system PBI 40E.

Na jego bazie zaprojektowano indywidualne rozwiązanie, w ramach którego istnieje możliwość wyjęcia przeszkleń stałych, a ramy konstrukcji zostały całkowicie ukryte w murach budynku. Kolejnym indywidualnym rozwiązaniem zastosowanym w ramach projektu są drzwi licujące z płaszczyzną elewacji, które zostały wyprodukowane w wersji do tynkowania. Bazują one na systemie okienno-drzwiowym z izolacją cieplną TM 77HI. W oparciu o ten system wykonano również okna na piętrze w wersji z ukrytym skrzydłem oraz witryny stałe, których ramy zostały ukryte w elewacji. Ze względu na duże gabaryty przeszkleń, konstrukcja szklona była od zewnątrz. Podobnie jak w przypadku drzwi tarasowych szyby były łączone na fugę silikonową.


Galeria zdjęć