• Kategoria Domy jednorodzinne
  • Kraj Polska
  • Miasto Łódź

Prezentowana inwestycja wizualnie dzieli się na dwie bryły. Pierwsza ceglana z dwuspadowym dachem mieści przestrzeń wspólną z kuchnią i salonem, druga odznaczająca się jasną kolorystyką z płaskim dachem przeznaczona jest na pomieszczenia sypialniane. Dzięki takiemu ułożeniu budynku taras jest przysłonięty, a salon maksymalnie doświetlony.


Do stworzenia drzwi tarasowych wykorzystano system drzwi przesuwnych DP 180, okna na parterze wykonano z kolei na bazie systemu TM 102HI.

Ze względu na ekspozycję południową budynku w konstrukcjach zastosowano szyby przeciwsłoneczne.

Najbardziej interesującym architektonicznie rozwiązaniem wykorzystanym w inwestycji są opracowane przez wykonawcę – firmę Zimny Sp. z o.o. – tzw. okna kolanowe łączące wysokie okna w górnej części budynku z oknami dachowymi.

Wykonawca zaprojektował te konstrukcje na bazie systemu fasadowego Yawal FA 50N w sposób niestandardowy. Szyby są bowiem połączone za pomocą silikonu, bez wykorzystania podtrzymujących je profili aluminiowych. Niezwykle estetyczną, wizualną kontynuacją okna kolanowego są witryny stałe na parterze wykonane w oparciu o system TM 82W HI. System ten wpisuje się we współczesny trend ukrywania ram konstrukcji w murach budynku, co widać na przykładzie umiejscowionego w salonie wąskiego i bardzo wysokiego okna.


Galeria zdjęć