Aktualności

01.12.2022

Yawal zakończył sezon Akademii dla Architektów

W dniach 24 / 25 Listopada odbyła się ostatnia w tym roku Akademia Yawal dla Architektów.

Tym razem Yawal zaprosił gości do Torunia. Spotkanie odbyło się w pięknym hotelu Bulwar przy starym mieście. Goście Akademii mieli okazję wysłuchać nie tylko prelekcji na temat nowości i rozwiązań od Yawal, ale również informacji o produktach parterów firm Geze Polska oraz IGP Powder Coating.

Po raz kolejny Yawal poruszył ważną kwestię jaka jest Inkluzyjność tj samotność w miastach. O swojej idei Architektom opowiedziała Prezes Yawalu Karolina Mzyk Callias.

Wiemy, że do 2030 miastom przybędzie 1.5 miliarda mieszkańców, dlatego dzisiaj naszym głównym zadaniem jest namówić Architektów, abyśmy wszyscy stanęli w służbie pożytkowi publicznemu, pomagali promować i wspierać projekty innowacyjne, ograniczające zużycie zasobów i przestrzeni, współdzielenie terenów, obszarów i zasobów. Uważamy, że Architekt to zawód zaufania społecznego, który aktywnie powinien moderować, jakie miasta chcemy budować w Polsce i Europie. Miasta, które są otwarte i które budują na Shared Economy – czyli budują zaufanie międzyludzkie, adresują duży problem samotności w miastach szczególnie wśród starszych mieszkańców.

Yawal tworzy nowe rozwiązania, tak aby dawać Architektom możliwości projektowania przestrzeni, które sprzyjałyby relacjom, wspólnemu używaniu czy współwłasność. Yawal chce budować swoją społeczność w Polsce jako aktywnego oraz odpowiedzialnego "obywatela" świata

Na kolejne Akademie Yawal zaprasza już w roku 2023, więcej szczegółów będzie można znaleźć na stronie internetowej www.yawal.com