W zeszłym tygodniu zakończyliśmy cykl szkoleń w ramach tegorocznej AKADEMII YAWAL, w której uczestniczyło prawie 300 naszych Klientów z terenu całej Polski. Konstruktorzy i Projektanci firm wykonawczych, z którymi współpracujemy mieli okazję zapoznać się z nowo wdrażanymi rozwiązaniami produktowymi w ramach naszych systemów, które zaprezentował im Kierownik Działu R&D - Artur Blukacz.
Na czoło wysuwa się nowy system do konstruowania ścianek wewnętrznych o najwyższej izolacyjności akustycznej PBI84 OFFICE.
Wśród omawianych nowości znalazły się także:
- rozwiązanie drzwi całoszklanych w systemie PBI50 N,
- modernizacja termiczna systemu okienno – drzwiowego - TM74 HI,
- rozwój systemu drzwiowego TM77 HI,
- nowe rozwiązanie okna z „ukrytym skrzydłem” dla TM62HI, TM74HI i TM77HI,
- nowości w systemie drzwi przesuwnych DP150 THERMO,
- nowy system fasadowy FA50N PV umożliwiający systemowe instalowanie wypełnień zintegrowanych z ogniwami fotowoltaicznymi,
- nowy system okien strukturalnych w fasadzie FA50N INV
- nowy wariant systemu okien strukturalnych otwieranych na zewnątrz fasady - FA50N SW,
- oraz wiele innych, nie mniej interesujących nowości.
W tym roku Akademię YAWAL współtworzyli z nami, nasi Partnerzy – firma SIEGENIA AUBI, AXALTA i IGP, których produkty uzupełniają naszą ofertę. Przedstawiciele firm IGP i Axalta, opowiedzieli o nowościach w zakresie farb proszkowych, a reprezentant firmy Siegenia o nowych rozwiązaniach okuć okiennych i drzwiowych, wentylacji oraz motoryce do stolarki aluminiowej.

W trakcie dwudniowych szkoleń był również czas na zwiedzanie naszego zakładu produkcyjnego oraz dyskusję i wymianę doświadczeń. Był również czas na zabawę.