12 Września, 2016

25 lat Yawal S.A. - relacja z gali jubileuszowej!

W miniony weekend prawie 200 osób wzięło udział w zorganizowanej w malowniczym Zakopanem uroczystości z okazji 25-lecia istnienia firmy Yawal. Gości przybywających do Rezydencji Nosalowy Dwór, wśród których znalazło się wielu klientów, dostawców, partnerów handlowych oraz przyjaciół Yawalu, witali wspólnie założyciel firmy Edmund Mzyk oraz Prezes Zarządu Magdalena Jagiełło.

Galę jubileuszową poprowadził Filip Chajzer, który znany jest dzięki swoim dowcipnym i interesującym reportażom emitowanym w telewizji śniadaniowej. Organizatorzy uroczystości zaplanowali dla uczestników wiele atrakcji gwarantujących niezapomniane wrażenia. Historię firmy pięknym pokazem malowania piaskiem po szkle przybliżyła zebranym Tetiana Galitsyna – mistrzyni tej dziedziny i zwyciężczyni polskiej edycji programu Mam Talent. W „usypanej” przez nią historii nie mogło zabraknąć odniesień do pierwszej oryginalnej realizacji Yawal – Terminalu w Świecku, sukcesów częstochowskich siatkarzy sponsorowanych przez firmę, współpracy z uczelniami wyższymi czy uzyskanych w czasie 25 lat istnienia wielu nagród branżowych.

Po wyjątkowym show przyszedł czas na przemówienia. Jako pierwszy wystąpił założyciel firmy Edmund Mzyk, który podziękował wszystkim za przybycie, zdradził tajemnicę powstania nazwy firmy i wspomniał o wszystkich osobach, bez których Yawal nie odniósłby sukcesu.

O przyszłości i dokonywanych obecnie zmianach opowiedziała w swoim wystąpieniu Prezes Zarządu Magdalena Jagiełło.

„Chcemy pokazać naszym klientom, partnerom i dostawcom, że nie jesteśmy wyłącznie firmą produkcyjną, ale taką, która promuje innowacyjność, architekturę i rozwój myśli technicznej. (…) Dwudziestopięciolecie to również doskonały moment na odświeżenie wizerunku firmy. Nasz znak firmowy zyskał swoją indywidualność, większą czytelność i współczesny charakter. (…) Rebranding przejawia się również w nowym sposobie komunikacji z rynkiem. Chcemy współpracować z biurami projektowymi i handlowymi naszych partnerów w dziedzinie projektów domów jednorodzinnych, widząc ogromny potencjał tkwiący w grupie odbiorców indywidualnych. Równocześnie do naszych dotychczasowych odbiorców wychodzimy nie tylko z nowymi systemami czy możliwościami projektowania unikalnych konstrukcji, ale również z coraz bardziej bogatą ofertą szkoleń realizowanych przez Akademię Yawal. (…) Każdy obserwator rynku zdaje sobie sprawę, że wzrost notują te firmy, które prowadzą sprzedaż eksportową. Chcemy, aby Yawal również odgrywał znaczącą rolę na rynkach światowych, w praktyce oznacza to, że czeka nas bardzo dużo wyzwań i jeszcze więcej pracy. (…) Działania, takie jak tworzenie przedstawicielstw czy zatrudnianie agentów Yawal poza granicami naszego kraju podejmowane są również z myślą o naszych partnerach, którym dzięki temu łatwiej będzie eksportować gotowe produkty.”

Zaproszona na scenę Członkini Zarządu i Dyrektor Finansowy - Justyna Ryczko przedstawiła 25 lat firmy w liczbach:

"Szanowni Państwo, ćwierćwiecze Yawal S.A. to: 24 państwa, do których bezpośrednio dostarczaliśmy nasze produkty, 48506 ton sprzedanych systemów aluminiowych, 417 głównych oraz kilka tysięcy mniejszych i incydentalnych dostawców – łącznie 5628 podmiotów, 1222 pracowników oraz 3081 klientów w Polce i 258 za granicą – łącznie 3339 klientów."

Pani Prezes podziękowała zgromadzonym za współpracę i życzyła wszystkim, żeby kolejne 25 lat przyniosło jeszcze więcej sukcesów.

„Często sukces firmy przypisuje się zarządowi lub dyrektorom. Sukces Yawalu to wynik zaangażowania, inwencji i wysiłku całego zespołu firmy. (…) Na wyniki firmy bez wątpienia wpływ mieli również nasi klienci, partnerzy i dostawcy, a więc także wielu z Państwa. Dlatego też w tym momencie chciałam Państwu gorąco podziękować za przyczynienie się do sukcesu odniesionego przez Yawal.”

Po przemówieniach wręczono pamiątkowe statuetki dla firm z najdłuższym stażem współpracy z firmą Yawal. Nie mogło również zabraknąć upominków przygotowanych przez gości dla pana Edmunda Mzyka. Punktem kulminacyjnym pierwszej części wieczoru był występ Kabaretu Hrabi, który zapewnił zgromadzonym ogromną dawkę śmiechu, nawiązując w skeczach do branży aluminium oraz angażując publiczność do wspólnej zabawy.

Po zaostrzającej apetyt części oficjalnej, goście zostali zaproszeni przez gospodarzy na uroczystą kolację, po której przyszedł czas na zabawę taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych. Dopełnieniem naszej gali był jubileuszowy tort, który wjechał na salę o 22:00, pierwszy kawałek wspólnie pokroili pan Edmund Mzyk i pani Magdalena Jagiełło.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim gościom za obecność w tak ważnym dla Nas dniu!