Dla klientów indywidualnych

DRZWI WEJŚCIOWE PRESTIGE

Dlaczego drzwi aluminiowe są lepsze od drewnianych i stalowych?

 

Podejmując decyzję o zakupie drzwi wejściowych do domu, należy wziąć pod uwagę, że na przestrzeni ostatnich lat ich rola uległa zmianie. Najważniejszym zadaniem nadal pozostaje zabezpieczanie wnętrza domu przed intruzami i chłodem. Niemniej drzwi stanowią obecnie również wizytówkę naszego domu, dlatego bardzo ważne jest, aby razem z elewacją i oknami tworzyły spójną całość.

Budując dom, możemy wybierać między drzwiami drewnianymi, ze stali lub aluminiowymi. Te ostatnie posiadają wiele zalet, o których podczas dokonywania zakupu możemy nie wiedzieć.

ODPORNOŚĆ NA DZIAŁANIE WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH
Drewniane drzwi - pomimo swej elegancji - charakteryzują się dużą podatnością na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Co najmniej dwa razy w roku - jesienią i zimą - należy dokonać przeglądu ich stanu, nie można również zapomnieć o ich okresowym odmalowaniu, które należy powtarzać co 4 do 8 lat w zależności od tego, czy drzwi pokryte są fabą przezroczystą czy kryjącą. Z kolei drzwi stalowe pod wpływem ostrego słońca mogą stracić swoją barwę. Drzwi aluminiowe nie wymagają częstej konserwacji czy malowania, zachowują swój kolor przez długie lata i nie są podatne na działanie wilgoci.

Bardzo często dystrybutorzy drzwi drewnianych i stalowych zalecają budowę zadaszenia, które ma chronić ich produkt przed działaniem wilgoci i słońca. Drewno pod wpływem wysokiej temperatury rozsycha się i odkształca, stal z kolei rozszerza i wypacza. Podobny wpływ na te materiały, powodując zmiany kształtu skrzydła, wywiera wilgoć. Dodatkowo jej działanie może doprowadzić do gnicia drzwi drewnianych. Aluminiowe drzwi "oszczędzają" nasze pieniądze, nie musimy bowie budować żadnych dodatkowych zadaszeń, co daje nam również swobodę aranżacji przestrzeni.

BRAK SPECJALNYCH ZALECEŃ BUDOWLANYCH
Bardzo często w warunkach gwarancji drzwi drewnianych widnieje zapis, iż nie obowiązuje ona, jeśli skrzydło znajduje się w odległości niższej niż 100 cm od źródła ogrzewania pomieszczenia, wykluczona jest tym samym instalacja ogrzewania podłogowego. Najsprawnieszą pracę drzwi zapewnia budowa nieogrzwanego przedsionka. Wynika to z faktu, że duże różnice temperatur oddziaływujące na wewnętrzną i zewnętrzną stronę drzwi mogą powodować ich odkształcenie, wpływając na ich pracę i powodując nieszczelność czy trudności z zamykaniem. Analogicznie dzieje się w przypadku drzwi stalowych, przy czym te ostanie wracają do pozycji wysciowej po zaprzestaniu oddziaływania szkodliwego nagrzewania i chłodzenia. Montując aluminiowe drzwi panelowe Prestige, możemy przestać przejmować się oddziaływaniem ciepła i zimna oraz swobodnie wybrać przeferowany przez nas sposób ogrzewania pomieszczenia. Wszystko dzięki specjalistycznej budowie drzwi i stosowaniu innowacyjnych systemów przekładek termicznych, które wyeliminowały efekt wykrzywiania się drzwi.

Drzwi aluminiowe możemy zamontować na każdym etapie budowy naszego domu, z kolei drzwi drewniane dopiero po otynkowaniu, wykonaniu posadzek i osuszeniu wnętrza, w przeciwnym razie nadmierna wilgoć doprowadzi do ich odkształcenia.

PEŁNA AUTOMATYZACJA
Coraz bardziej popularne stają się możliwe do zamontowania w drzwiach aluminiowych inteligentne rozwiązania systemowe pozwalające na zdalne sterowanie czy dostęp bez konieczności używania klucza. Istnieje wiele możliwych do zastosowania udogodnień, takich jak: nadajniki dające domownikom możliwość otwierania drzwi wejściowych pilotem, moduły video z panelem obsługowym odpowiadające za monitoring sytuacji na zewnątrz domu czy czujniki ruchu umieszczone w strefie wyjścia. Nowinką techniczną jest biometryczny system dostępu z czytnikiem linii papilarnych, dzięki któremu możemy otworzyć drzwi już jednym dotknięciem palca.

BEZPIECZEŃSTWO
Drzwi aluminiowe w porównaniu z drewnianymi zapewniają dużo większy poziom bezpieczeństwa już poprzez samą swoją budowę. Możliwe jest jednak zwiększenie poziomu zabezpieczeń poprzez dodanie zasuwnic wielopunktowych czy bolców antywłamaniowych montowanych od strony zawiasów. Jeśli projekt drzwi zakłada instalację elementów przeszklonych, są one wykonywane z hartowanego szkła.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ
Drzwi aluminiowe Prestige zapewniają domownikom ciepło, bezpieczeństwo i komfort. Bardzo wysoki poziom izolacji termicznej (Uf od 1,1 W/m2K, Uw od 0,7 W/m2K) i akustycznej (Rw = 33 dB) oraz wodoszczelności (klasa 7A) osiągany jest dzięki trzykomorowej budowie profili, stosowaniu najnowocześniejszych przekładek termicznych oraz szeregu uszczelek wewnętrznych i zewnętrznych. Drzwi Prestige dzięki przyjaznej dla środowiska, złożonej konstrukcji zatrzymują ciepło wewnątrz w czasie zimy, równocześnie zapewniając przyjemny chłód latem, co przekłada się na obniżenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie czy klimatyzację.
 
  

Jakie modele drzwi panelowych ma w swojej ofercie Yawal?

W naszej ofercie znajduje się 15 podstawowych modeli drzwi panelowych TM 77HI Prestige, które można na zamówienie dowolnie modyfikować, dostosowując do potrzeb klienta.

Jakie rodzaje zawiasów są dostępne w ofercie drzwi panelowych?

Drzwi panelowe TM 77HI Prestige to konstrukcje wyposażone w zawiasy czołowych producentów okuć. Dobrze dobrane okucia gwarantują użytkownikom bezawaryjność działania, bezpieczeństwo oraz atrakcyjny efekt wizualny.

W zależności od preferowanego stylu architektonicznego użytkownicy mogą wybierać pomiędzy:
- zawiasami ukrytymi, które gwarantują efekt gładkiej, jednolitej powierzchni bez widocznych okuć,
- zawiasami rolkowymi – regulowanymi w kilku płaszczyznach, które współgrają z liniami profilu drzwi,
- zawiasami nawierzchniowymi, które pięknie się prezentują zwłaszcza w tradycyjnym budownictwie.

Chciałbym, żeby moje drzwi były inne niż wszystkie. Co zrobić, żeby osiągnąć taki efekt?

Przygotowywane na wymiar aluminiowe drzwi Prestige podkreślą indywidualny styl każdego domu. W zależności od tego, czy poszukujemy drzwi do nowoczesnego budownictwa czy do budynków poddawanych renowacji możemy uzyskać idealnie dopasowany produkt dzięki swobodzie doboru formy, kolorystyki, struktury i wyposażenia. W ofercie Yawal znajduje się 15 modeli drzwi, które można dowolnie konfigurować. Liczba wariantów jest praktycznie nieograniczona, warto więc poświęcić chwilę na określenie właściwej kombinacji ramy ościeżnicy, ramy skrzydła i wypełnienia drzwi.

Indywidualny styl nadają drzwiom również:

- bogata gama kolorów. Zwolennicy nowoczesnego stylu mają możliwość wyboru między powłokami z palety RAL, powierzchniami anodowanymi, odcieniami metalicznymi lub efektami strukturalnymi. Z kolei miłośnicy przytulnych, tradycyjnych aranżacji mogą postawić na panele szklane lub imitujące wygląd drewna.

- Odpowiednio dobrane systemy okuć: zawiasy ukryte, rolkowe lub nawierzchniowe.

- Klamki i pochwyty drzwiowe, które wyraźnie ewoluują w kierunku jak najprostszych kształtów. W ofercie na zamówienie znajdują się pochwyty w kwadratowym, prostokątnym, owalnym i okrągłym kształcie. Wykonywane są ze stali szlachetnej, tworzywa lub odlewane. Wszystkie drzwi są standardowo wyposażone w klamkę wewnętrzną wykonaną ze stali nierdzewnej oraz pochwyt zewnętrzny wykonany ze stali nierdzewnej.

- Gwarantujące bezpieczeństwo użytkowników zamki. W wersji podstawowej drzwi wyposażone są w trzypunktowe zamki. W zależności od potrzeb klienta możliwy jest również montaż zamków antywłamaniowych, wyposażonych w klawiaturę oraz zamków wykorzystujących nowoczesną technologię czytnika linii papilarnych.

- Bogata oferta naświetli i doświetli.

- Ozdobne aplikacje oraz frezy nanoszone na zamówienie na panele drzwiowe dzięki zaawansowanemu technologicznie procesowi produkcji. Zakres szerokości frezowania: od 10 do 60 mm. 

 

 

Jakie rodzaje naświetli/doświetli mogę zamontować w drzwiach panelowych?

Wszystkie wzory drzwi panelowych TM 77HI (pojedyncze, podwójne i w wersji rozbudowanej) mogą być wyposażone w pojedyncze doświetla boczne - prawe lub lewe oraz naświetle górne. Poniższe rysynki przedstawiają przykłady naświetli i doświetli wykonanych z paneli podklejanych.

  PRZYKŁADY DOŚWIETLI W DRZWIACH JEDNO- I DWUSKRZYDŁOWYCH
   
  PRZYKŁAD NAŚWIETLA W DRZWIACH JEDNO- I DWUSKRZYDŁOWYCH
Zapytaj eksperta

Partnerzy